Search

Časopriestor // Spacetime vol.2 / 2019

Pezinok 24.11.2019. Slovenskí podnikatelia z Podnikateľskej univerzity a inovačnej siete Inovato navštívili čínske podniky v novembri 2019. Jeden z organizátorov cesty, zakladateľ Podnikateľskej univerzity, profesor Ján Košturiak hovorí, že v minulosti organizovali študijné cesty do firiem v Európe, USA a Japonsku (BMW, Volkswagen, Škoda Auto, Ford, Google, Norma Group, Toyota, Honda a i.)

Pre zobrazenie aktuálneho čísla časopisu kliknite na obrázok


Pavel Dvořák, Ľubomír Švec, Adam Švec, Miloš Olejár, Miroslav Kunsch, Jaroslav Rybák, Radoslav Štefánek, Martin Kováčik, Ľubomír Szabados, Miroslav Hartmann, Miroslav Srogoň, Ján Košturiak sa rozhodli navštíviť Čínu, ktorá technologicky predbieha zvyšok sveta. Podnikatelia z firiem IPA Slovakia, Švec Group, Inovato, Ipesoft, Krauss Maffei, Hanseatic, Hako, Astir, Železničná spoločnosť Slovensko a Aston ITM navštívili firmy CRRC. CSIC, Haier, Huawei a ďalšie. Slovenskí podnikatelia ponúkajú čínskym partnerom model úspešného vzdelávania v Podnikateľskej univerzite kombináciou štúdia v Číne a v Európe. S čínskymi partnermi sa prejednávajú aj služby inovačného centra Inovato na Slovensku, kde špičkoví dizajnéri, inžinieri, inovátori a marketéri pripravujú od myšlienky, cez prototypovania, biznis modely až k novým produktom a službám (výrobné linky, stroje a zariadenia, elektrobicykle, informačné systémy, digitálne počítačové aplikácie a ďalšie). Čína sa postupne vysporiadava so svojimi problémami z minulosti - nekvalitou, nebezpečné

výrobky, znečisťovanie životného prostredia, kopírovania a výroba lacných výrobkov alebo korupcia. Videli sme všade modernú infraštruktúru, rýchlovlaky jazdiace rýchlosťami 300 km/hod, zdieľanú ekonomiku, digitalizáciu a online služby na každom kroku. Čínske firmy Alibaba, Huawei, Haier, CRRC, Xiaomi, Tencent alebo Lenovo sa stávajú svetovými lídrami a mnohé čínske produkty a služby fungujú lepšie ako západné - napr. WeChat alebo Didi.


Viac o ceste profesora Jána Košturiaka sa dočítate v novom čísle časopisu Časopriestor // Spacetime.

8 views0 comments

Recent Posts

See All
Logo-Kassaybooks.png